rzetelna firma
google adwords

eactive
ul. Aleksandra Zelwerowicza 18A
53-676 Wrocław

tel. +48 71 340 94 00
fax. +48 71 340 94 09

e-mail: biuro@eactive.pl

Google Analytics – niezbędne statystyki strony

Bardzo często osoby pytają nas: W jaki sposób sprawdzić ilość wejść na stronę www? Pierwszą odpowiedzią są oczywiście narzędzia do zbierania statystyk, a polecanym bezpłatnym programem jest na przykład Google Analytics.

Statystyki są założone, program zlicza użytkowników, którzy weszli na moją stronę i co dalej? W jaki sposób można te dane wykorzystać, aby nawet zwiększyć liczbę Klientów?

Google Analytics to darmowe narzędzie służące do zbierania statystyk, które są niezbędne dla sprawdzania jaką korzyść przynosi naszemu biznesowi strona www. Przypuśćmy, że nie wiemy ile osób wchodzi na naszą stronę i jak na tej stronie się zachowują. Nie możemy w takim przypadku wywnioskować jak należałoby to poprawić.

Google Analytics odpowiada między innymi na następujące pytania:

Statystyki są bardzo pomocne przy wyborze słów kluczowych czy to w kampanii AdWords czy przy usłudze pozycjonowania strony. Pozwalają wybrać te najbardziej właściwe, albo zrezygnować z tych, co są zbędne i nie przekładają się na zyski. Można mieć 100 odwiedzin dziennie i nie mieć przy tym żadnych korzyści tzw. konwersji ustalanych indywidualnie.

W Analyticsie czarno na białym widać co należy zmienić i na co zwrócić uwagę, dlatego jeśli jeszcze nigdy nie korzystałeś ze statystyk warto się im przyjrzeć bliżej i wykorzystać te informacje w celu czerpania jeszcze większych zysków.

Komentarzy: 3

Krzysztof

24 2011 godzina: 17:40

Google Analytics to znakomite narzędzie. Polecam je przede wszystkim ciekawskim właścicielom witryn internetowych. Można naprawdę sporo dowiedzieć się o swojej stronie i klientach którzy ją odwiedzają. K.

Rafał

11 2011 godzina: 22:00

@Kasia "Google Analitycs to jedno z najlepszych narzędzi gdyż wiedząc jak można nieźle zwiększyć przychody ze strony." Sorry nie mogłem się powstrzymać :) Google Analytics - kto nie używa ten nie wie ile traci. Pzdr.

Kasia

10 2011 godzina: 21:29

Google Analitycs to jedno z najlepszych narzędzi gdyż wiedząc jak można nieźle zwiększyć przychody ze strony. Polecam każdemu kto chciałby wiedzieć nieco więcej o swoich klientach. Pozdrawiam

Zostaw komentarz

Komentarz: