rzetelna firma
google adwords

eactive
ul. Aleksandra Zelwerowicza 18A
53-676 Wrocław

tel. +48 71 340 94 00
fax. +48 71 340 94 09

e-mail: biuro@eactive.pl

World Usability Day

W zeszłym tygodniu we Wrocławiu odbyła się kolejna już edycja konferencji World Usability Day. Zaproszeni goście (w tym gość specjalny Rolf Molich) poruszyli wiele kwestii związanych z aktualnymi trendami w projektowaniu użytecznych serwisów internetowych.

Konferencja składała się z dwóch części. Poranne sesje zdominowały równolegle prowadzone warsztaty na różnych poziomach zaawansowania. Osoby biorące w nich udział miały szansę poznać podstawy projektowania aplikacji na urządzenia mobilne, czy też sprawdzić swoje umiejętności w analizie stron pod względem użyteczności. Część popołudniową zdominowały prezentację praktyków, dzielących się swoim doświadczeniem w zakresie budowania stron przyjaznych użytkownikom.

Z wygłoszonych prelekcji można wyciągnąć wiele wniosków. Przede wszystkim widać, że aktualne trendy to przede wszystkim urządzenia mobilne w postaci smartphonów i tabletów. Co raz więcej osób korzysta z tej możliwości łączenia się z internetem np. sprawdzając pocztę, czy po prostu przeglądając najnowsze informacje w pociągu. Ponadto Rolf Molich rozprawił się kolejno z wybranymi mitami dotyczącymi badań użyteczności, zachęcając jednocześnie do dyskusji w tym temacie. Ilu użytkowników powinno brać udział w analizie użyteczności, czy każdy może badać usability, to tylko niektóre ze stawianych pytań, a odpowiedzi nie zawsze okazywały się oczywiste.

W późnych godzinach wieczornych, na zorganizowanym panelu dyskusyjnym, wszyscy uczestnicy mieli okazję porozmawiać, w już mniej oficjalnej atmosferze, z zaproszonymi gośćmi. Konferencja nie poruszyła bezpośrednio tematu pozycjonowania stron ale pokazała, że pozycjonując własny serwis, równie ważne jest myślenie o jego użyteczności. Jeżeli użytkownicy będą dobrze się w nim czuli, na pewno będzie miało to bezpośrednio wpływ na obniżenie współczynnika odrzuceń, a także zwiększone zainteresowanie ofertą.

Zostaw komentarz

Komentarz: