rzetelna firma
google adwords

eactive
ul. Aleksandra Zelwerowicza 18A
53-676 Wrocław

tel. +48 71 340 94 00
fax. +48 71 340 94 09

e-mail: biuro@eactive.pl

Zwiedzanie muzeów w Internecie

Google uruchomiło nową usługę: Google Art Project. Dzięki nowej stronie można bez wychodzenia z domu obejrzeć słynne dzieła sztuki, nawet z bardzo dokładnymi szczegółami. W projekcie uczestniczy 17 największych muzeów z całego świata m. in. National Gallery w Londynie , muzeum Van Gogha w Amsterdamie, MoMA w Nowym Jorku czy Muzeum w Pałacu Wersalskim.

Na stronie można znaleźć ponad 1000 dzieł sztuki, stworzonych przez kilkuset artystów. Specjalnie zamontowana kamera pozwala również zwiedzać całą Galerię w tzw. technologii Street View. Klikając w wybrany obraz można przeczytać dodatkowe informacje o nim albo wyświetlić go w wysokiej rozdzielczości. Każde muzeum wybrało jeden obraz, który został sfotografowany w gigapikselowej technologii, dzięki czemu można na ekranie monitora wyświetlić powiększenie niewidoczne gołym okiem. Dla przykładu na obrazie „Chrystus ukazuje się ludowi” można w wielkim zbliżeniu obejrzeć oczy postaci, która jest na drugim planie obrazu – zobacz.

Co jeszcze wymyśli Google, żeby przyciągnąć przed ekran komputerów kolejnych zaciekawionych użytkowników? Czy pomysł Google Art Projekt okaże się trafny, czy też będzie krytykowany przez koneserów sztuki? Wirtualny świat rozwija się w zastraszającym tempie, oby nie za szybko:)

Przeczytaj też o innych udogodnieniach Google:
instant
podgląd strony

Komentarzy: 3

Dude

17 2011 godzina: 14:57

@Seba "nisz rynkowych" a nie "niż..."

Karolina

15 2011 godzina: 18:15

Ciekawe ale raczej na tym wielkich pieniędzy nie zarobią, może się mylę ale chodziło bardziej o PR.

Seba

10 2011 godzina: 18:52

Google zachowuje się jak Microsoft, szuka niż rynkowych i czasami się udaje :). Mi się podoba a koneserem malarstwa nie jestem. PZDR

Zostaw komentarz

Komentarz: