rzetelna firma
google adwords

eactive
ul. Aleksandra Zelwerowicza 18A
53-676 Wrocław

tel. +48 71 340 94 00
fax. +48 71 340 94 09

e-mail: biuro@eactive.pl

Biznesowy Plus

Google nie przestaje promować swojego serwisu społecznościowego Google+. Tym razem skorzystać na tym mogą firmy stawiające na promocje w internecie.

Pomimo dużej liczby zarejestrowanych użytkowników Google+ serwis społecznościowy giganta z Mountain View stanowi raczej ciekawostkę, niż rzeczywiste zagrożenie dla dominacji Facebook’a. Jednak wraz z wprowadzeniem ostatnich zmian w wyszukiwarce, już wkrótce może znacznie zyskać na znaczeniu.

Google+ cierpiał do tej pory na brak możliwości zakładania stron firmowych, czyli odpowiedników stron fanowskich z serwisu Zuckerberga. Skupiając się jedynie na dzieleniu treści pomiędzy użytkownikami, automatycznie tracił zainteresowanie firm, znacznie ograniczając ich możliwości promowania swoich produktów, oraz usług. Wprowadzając możliwość zakładania stron firmowych, Google dał działom marketingu potężne narzędzie, które można wykorzystać do komunikacji z klientami i budowy wizerunku firmy w sieci.

Dodatkowo strony firmowe stają się istotne także z punktu widzenia pozycjonowania, ponieważ będą one promowane w sposób naturalny przez Google. Wpisując do wyszukiwarki nazwę firmy z poprzedzającym ją znakiem plusa użytkownicy będą mogli w prosty sposób dostać się od razu do profilu firmy w Google+.

Czas pokaże czy wprowadzone zmiany wpłyną na popularność Google+ i masowe zakładanie profili firmowych w celach przeznaczonych do pozycjonowania. Jednak można założyć, że dalsza integracja narzędzi oferowanych przez Google i łączenie ich z flagowym produktem jakim jest wyszukiwarka znacząco wpłynie na obraz marketingu w internecie.

Zostaw komentarz

Komentarz: