rzetelna firma
google adwords

eactive
ul. Aleksandra Zelwerowicza 18A
53-676 Wrocław

tel. +48 71 340 94 00
fax. +48 71 340 94 09

e-mail: biuro@eactive.pl

Przycisk +1 konkurencją dla Facebooka

Wiele osób korzystających z Facebook’a nie raz miało do czynienia z zapytaniem – „lubię to”. W tym przypadku niejednokrotnie można polubić daną osobę, firmę, przedmiot lub po prostu stronę internetową. Na przeciw temu firma Google „wypuszcza” na świat nowe dziecko – Przycisk +1.

Narzędzie +1 nie jest niczym innym jak tylko odpowiednikiem słowa „lubię to”. Za każdym razem gdy odwiedzający stronę internetową kliknie w owy przycisk to zliczana jest w tym momencie ilość osób, która polubiła konkretną stronę WWW. Dzięki czemu witryna ta będzie widoczna w wynikach wyszukiwania Google.

Jedynym minusem tego narzędzia jak na razie jest jego ograniczona funkcjonalność. Przede wszystkim zalicza się do tego ograniczony zasięg oraz to iż korzystać z tej opcji będą mogli wyłącznie użytkownicy posiadający konta Google. Miejmy nadzieję, że w przyszłości szybko to się zmieni i narzędzie te stanie się ogólnodostępne.

Komentarzy: 2

Tomasz

13 2011 godzina: 07:14

Mało prawdopodobne by przycisk 1 wpływał na pozycje, przecież każdy z nas ma możliwość manipulowania ilością "udzielonych głosów". Głupota!

Michał

08 2011 godzina: 18:34

Przycisk 1 jak dla mnie zbędny, chociaż może kryje się za nim coś więcej i już niedługo to użytkownicy będą ustalać pozycje w google właśnie tym narzędziem? Czy są jakieś potwierdzone przez Google informacje jak przycisk 1 wpłynie na pozycjonowanie stron? Pzdr.

Zostaw komentarz

Komentarz: