rzetelna firma
google adwords

eactive
ul. Aleksandra Zelwerowicza 18A
53-676 Wrocław

tel. +48 71 340 94 00
fax. +48 71 340 94 09

e-mail: biuro@eactive.pl

Pozycjonowanie stron www

Zastanawiasz się jak wiodące firmy na rynku zdobywają klientów? Według najnowszych badań Gemius o rynku e-commerce, 60% internautów deklaruje, że informacji o produktach lub markach poszukuje w Internecie. Wobec tego trafne wydaje się być zainwestowanie w reklamę online, tylko jak zrobić, aby Twój potencjalny klient znalazł w sieci właśnie Ciebie? Odpowiedzią na to pytanie jest pozycjonowanie stron! Dowiedz się na czym polega i jak pomoże Ci dotrzeć do Twoich klientów!

Na czym polega pozycjonowanie stron?

Pozycjonowanie stron to w skrócie wszelkie działania dążące do tego, abyś na zapytanie wpisane przez potencjalnego klienta w wyszukiwarkę, dotyczące Twojej branży, pojawił się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania.

Zanim poznasz dokładną definicję pozycjonowania stron musisz wiedzieć, że prawie wszyscy użytkownicy szukając czegoś w wyszukiwarce zatrzymują się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Ponad to, pierwsze pozycje w wynikach wyszukiwania charakteryzuje największy współczynnik kliknięć przez użytkowników. Największą zaletą reklamy w wyszukiwarkach jest to, że trafia głównie do osób zainteresowanych. Internauta szukając usługi lub produktu otwiera wyszukiwarkę i wpisuje interesujące go frazy. Klikając w ENTER otrzymuje listę wyników firm, z których ma wybrać tylko jedną. Które firmy Twoim zdaniem będzie brał pod uwagę? Większość użytkowników wybierze pierwszych kilka linków i pomiędzy nimi rozstrzygnie się wybór podwykonawcy. A na którym miejscu znajduje się Twoja strona internetowa? Zainwestuj w pozycjonowanie stron www!

Pozycjonowanie może być wykonywane pod wszystkie wyszukiwarki, jakie tylko są dostępne, jednakże Google jest jedną z najpopularniejszych i to najczęściej pod nią dostosowuje się działania z zakresu pozycjonowania stron. Są to działania techniczne i marketingowe w sieci mające na celu optymalizację strony pod wyszukiwarkę, czyli tak zwane SEO (search engine optimization). Odpowiednio przeprowadzone i wdrożone zwiększą Twoją widoczność w internecie, dzięki czemu więcej użytkowników trafi na Twoją stronę, a to z kolei wpłynie na wzrost ruchu w witrynie i wzrost sprzedaży.

Na działania z zakresu optymalizacji witryny (działania SEO) składają się przede wszystkim prace nad poprawnością kodu i struktury strony, tworzenie treści na stronę z uwzględnieniem słów kluczowych oraz link building, czyli proces pozyskiwania wartościowych linków prowadzących do strony. Bardzo ważnym elementem SEO w ostatnim czasie stało się także tworzenie oraz dystrybuowanie wartościowych treści dla użytkowników – tak zwany content marketing jak i analiza skuteczności działań za pomocą analityki internetowej.

Sprawdź opłaty pozycjonowania:

Bezpłatna wycena

Co wpływa na pozycję strony w wyszukiwarce?

Na pozycjonowanie stron www oraz pozycję Twojej strony w rankingach wpływ mają algorytmy Google. Zawierają one zbiór różnych procedur i czynników, których wykonanie (lub nie) wpływa na pozycję strony w wyszukiwarce. Nie wystarczy po prostu wykonywać określone działania zgodnie z wytycznymi, należy je wykonywać również z uwzględnieniem wysokiej jakości. Chociaż wydaje się to proste to jednak dużym utrudnieniem jest fakt, że działanie owych algorytmów i czynników nie jest do końca nikomu znane.

Dwoma najbardziej znaczącymi dla pozycjonowania algorytmami są Panda i Pingwin i obydwa mają zupełnie inne zadania. Panda stoi na straży jakości treści i obniża pozycję stron, których treści nie są użyteczne. Pingwin natomiast dba o ograniczenie spamu, czyli każe strony za niskiej jakości, nienaturalne linki prowadzące do witryny.

Algorytmy są co pewien czas aktualizowane, co w niektórych rodzi obawy, a dla innych oznacza pozytywne zmiany. Jeżeli Twoja stroma będzie odpowiednio zoptymalizowana, będzie zawierać wysokiej jakości linki oraz użyteczną treść, nie będziesz musiał obawiać się algorytmów i ich aktualizacji.

Dlaczego warto zainwestować w pozycjonowanie?

Pozycjonowanie stron www to proces długotrwały i kosztowny, więc z pewnością chciałbyś wiedzieć dlaczego właśnie w to powinieneś zainwestować swoje pieniądze. Wśród korzyści jakie niesie za sobą pozycjonowanie są przede wszystkim: zwiększenie widoczności Twojej firmy w sieci oraz budowa pozytywnego wizerunku marki. Za tymi dwoma hasłami stoi zaś mnóstwo ważnych ze względu na Twój biznes korzyści!

Dzięki pozycjonowaniu Twojej strony www:

 

Dodatkowe korzyściWskaźnik skuteczności

Aby w pełni osiągnąć powyższe korzyści potrzeba nie tylko czasu ale także profesjonalnego podejścia. O pewne rzeczy możesz zadbać sam – na przykład wartościowa treść na stronie czy prawidłowy opis produktów. Warto jednak zastanowić się nad powierzeniem pozycjonowania agencj SEO, która posiada niezbędne narzędzia, wiedzę i osoby z doświadczeniem, które zadbają o techniczną poprawność pozycjonowania.

My WIEMY JAK to zrobić! Skontaktuj się z nami i poznaj naszą ofertę!

Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami.

biuro@eactive.pl

Zadzwoń 71 340 94 00